Це був крутий день! Дякуємо, що розділили його з нами :)

Фото Відео
Фото

Відео з vesnasoft 2017

Хакатон

Для того, щоб організувати змагання справжніх роботів, ми виконали чимало роботи: підготували приміщення, в якому сформували рівнини і гори за допомогою спеціального грунту, що нагадує поверхню Марса; створили справжні декорації, зробили 8 робомашин для підкорення червоної планети.

На локації під час змагання була ніч, і, щоб створити потрібну атмосферу загадковості, нашій команді довелося попрацювати зі світлом. В цілому було використано понад двісті різних світлодіодів і лампочок.

Важливою частиною стали і самі марсоходи, якими управляли команди. Їх ми створили абсолютно самостійно, на гусеничній платформі від дитячої радіокерованої іграшки. Ровери оснащені потужними гусеницями для пересування, HD веб-камерою з широким кутом огляду, потужним прожектором для висвітлення навколишньої місцевості, а також роботизованим маніпулятором, який дозволяє переміщювати предмети з локації. Серцем марсоходів стала плата Raspberry Pi 3, на якій був запущений справжній дистрибутив Linux. Управління ровером відбувалося за допомогою SSH. Командам було надано API на Python. Так само була встановлена ​​бібліотека комп'ютерного зору, яка дозволяла командам проявити себе і виконати найскладніші завдання.

Зважаючи на те, що ми будували роботів з нуля, ми зіткнулися з масою проблем, які нам довелося вирішити. Однак, однією з найскладніших проблем стало живлення всіх вузлів ровера: потужні сервоприводи, великі ходові двигуни, камера і яскраве підсвічування відбирали досить багато потужності.Незважаючи на те, що ми використовували товсті дроти і великий двохвивідний павербанк, під час хакатона все одно бувало так, що камера вимикалась через нестачу живлення. А коли ровер зтикався в перешкодою і тривалий час подавав струм на двигуни, ровери зовсім не могли функціонувати. Це, звичайно, змушувало команди максимально ефективно використовувати усі ресурси. Так, під кінець змагання, наша технічна команда майже не займалася обслуговуванням і ремонтом роверів. Але в цілому, як ми так і учасники отримали цікавий досвід. Ми дуже раді, що у нас вийшло організувати такого роду змагання і будемо з задоволенням придумувати для вас щось ще більш цікаве і загадкове :)

Команда-переможець хакатону у складі Кирила Гавриленка, Віктора Туртуріки, Юлії Носко та Олександра Гергардта отримала подарунок від телеком-партнера фестивалю, компанії Київстар — квадракоптер кожному учаснику команди. Ще один дрон вручили переможцю 14 квестів.

Захист проектів

Після напруженого семигодинного змагання була ще одна традиційна частина Vesna-Soft — захист проектів. Всі, у кого була своя цікава ідея, винахід, проект або арт, могли в цей день представити його на огляд широкому загалу і отримати оцінку від професійного журі. На цьому Vesna-Soft було презентовано більш ніж 20 проектів 3 різних напрямів: дизайн, програмування, робототехніка.

І по одному переможцю у кожній з них:

номінація «Програмування»: Євген Іванов з проектом "Born to drive" (гра-автосимулятор із непоганою фізикою) отримав набір Samsung S7 + Samsung Gear VR для створення інновацій у віртуальній реальності від партнерів: компаній Onix, Advection.NET та Школи програмування Ш++;

номінація «Арт і дизайн»: проект Влада Обача — сайт "Захисти себе від СНІДу", у якому вміщена інформація про ВІЛ/СНІД — отримав GoPro камеру — подарунок від компанії Kinect.Pro;

номінація «Робототехніка»: Дмитро Костішин презентував проект "Повітряний армреслинг" (гра на розвиток легенів), за який компанія Digital Will подарувала йому "Dremel 4000" (мультиінстумент для мейкерства).

Підготовка

Так як спочатку у нас були тільки мрії і ідеї, для реалізації всього-всього задуманого нам потрібна була допомога. Перше, що ми вирішили зробити, долучити студентів самої ж Школи програмування Ш++ і не пошкодували. Вони зробили все і навіть більше. І те, що міжпланетний хакатон вдався, саме їхня заслуга.

Також ми пішли новим шляхом і подали проект фесту на спільнокошт. На збір 40 тисяч гривень, які були необхідні для того, щоб закупити деталі для марсо-машин та оренди приміщення. Але цього разу ми пішли зовсім новим для себе шляхом і запустили краудфандінг. Зібрати 40 тис для деталей, оренди та іншого? Зроблено! Ми відчули — підтримка є, ми не одні і разом можемо набагато більше!

Після цього з'явилися дуже важливі питання: знайти круті призи, налагодити інтернет зв'язок між "Марсом" і центром управління марсоходами, і звичайно питання провізії. І з цими питаннями ми впоралися разом з нашими друзями:

Київстар, Файно маркет, Пудинг, Onix System, Digital Will, Kinect Pro, Advection.net, 200x300 studio, Footboom, ITVDN, Dynamic Streaming, Global Game Gam, Music Brand, Magnus, MerciPan — наші старі і нові друзі, які втілили наші мрії у життя. Саме завдяки головному телеком-партнеру Київстар на всіх локаціях фестивалю був швидкий інтернет. Хакатонщики завдяки цьому вчасно отримували сигнал з «Марса», а учасники квестів та інші гості одразу ж ділилися враженнями.

Головний фуд-партнер Файнно маркет не залишив голодними учасників хакатону і більше 20 команд з усієї області, які були учасниками виставки і квест-зони. Фрукти, солодощі і піци – здається, програмістам більше нічого і не потрібно :)

Завдяки всім іншим партнерам переможці змогли отримати круті призи.

Як до нас дістатись
Україна, м. Кропивницький
пров. Василівський, 10
Напишіть нам
[email protected]
Організатори:
Телеком-партнер
Партнери:
Пишіть нам на Facebook